Právě jste zde: > Home

SK SOKOL - SK Lukavec 3:3 (2:1)

Email Tisk PDF
Na začátku zápasu, jak to u nás bývá zvykem jsme byli jasně lepším týmem, po poločase se soupeř zvedl a začal nás přehrávat. Vraťme se ale na začátek zápasu. Soupeři se po 1zápasovém distanci vrátil do brány Jan Brožík, který minulé kolo odpykával červenou kartu ze zápasu s Travčicemi. To se možná také podepsalo nad jeho výkonem v tomto utkání, neboť v 9. minutě po centru z přímého kopu, který rozehrával Durček, vypadl již zmiňovanému Brožíkovi míč a Janda tak lehce mohl míč dorazit do opuštěné branky (1:0). Ve 20. minutě Sokol zahrával svůj první ze 4 rohových kopů v zápase a hned z toho byla další gólovka. Toncar který zahrával roh, zakroutil míč na přední tyč, kde se do míče opřel hlavou Durček a vstřelil tak již svůj 6. gól v letošní sezóně (2:0). Nic nenasvědčovalo tomu, že by Lukavec kladl nějak zvlášť velký odpor našim šancím. To by nesměl ve 36. minutě vysunout Udatný Tintěru, jehož přihrávku dotlačil Šenfeldr snad úplně vším co mu stálo v cestě, včetně brankáře (2:1). V druhém poločase se spíše bojovalo o míč a hrozilo ze standardních situací než individuální hrou po zemi. Na další gól se čekalo celkem dlouho. Až v 86. minutě se mohli radovat znovu hosté, kteří ve druhém poločase jasně Sokol válcovali. Udatný tentokrát přihrával zcela volnému Horkému, který už si poradil s Kadeřávkem (2:2). V 89. minutě však přišla pro domácí snad ta nejhorší sprcha, co v daný moment mohla dorazit. Po závaru před bránou a asi 3-4 zákroků Kadeřávka v bráně se míč dostal na nohy Koláře, který situaci vyřešil střelou přesně k levé tyči, na kterou nikdo mimo brankáře nereagoval a zničehonic Lukavec vedl 2:3. Spravedlnost za předváděný výkon ale nakonec přeci jen pro naše hráče přišel ve 3. nastavené minutě druhého poločasu. Po rohu zahraném od Gebura ve vápně zůstal osamocen Janda s jedním z Lukaveckých obránců, načež Janda trefil hlavou míč, který se dostal jen tak tak za brankovou čáru, jehož přechod za čáru musel stvrdit pomezní rozhodčí Otta. Sokol tak v důležitém zápase vybojoval bod, i když sahal po vítězství a již nyní je jasné, že spadnout nemůžeme.
 
Sestava Sokol: Kadeřávek - Durček, Puravec, Toncar (C), Švihlík - Šnajdr, Spěváček, Hanuš (83' Šturm), Liška (89' Hála) - Šváb (70' Gebur), Janda
 
Sestava Lukavec: Brožík Jan - Lutka (C), Brožík Jar., Kořínek, Zabák (57' Zajpt) - Kolář, Hamza, Zahradník (80' Červený), Šenfeldr (69' Horký) - Tintěra, Udatný
 
Góly: 7' Janda (Toncar), 18' Durček (Toncar), 90' Janda (Gebur)
ŽK: 44' Puravec, 87' Spěváček
 
Rozhodčí: Bartoš - Blažek, Otta, Střely na bránu: 9-7, Střely mimo bránu: 5-12, Rohy: 4-5, Přímé kopy: 4-3, Offsidy: 1-1, Fauly: 9-24, ŽK: 2-2, ČK: 0-0