Červená karta zhatila šance na lepší výsledek

SK SOKOL Malé Žernoseky - Tělovýchovná jednota Podřipan Rovné 1:3 (1:2)

Všichni už delší dobu vyhlíželi začátek jarní části sezóny, i když počasí v posledních dní fotbalu příliš nesvědčilo. Hrací plocha však byla dostatečně připravena na první zápas roku 2018. Už před zápasem byl SOKOL nucen improvizovat a do brány se postavil Hančl. Ani tento fakt nebránil SOKOLu vstřelit první branku v zápase, o kterou se postaral Tomáš Durček v šestadvacáté minutě. Ovšem hosté dokázali do čtyřicáté minuty kontrovat dvěma brankami. Do poločasu tak odcházely týmy za stavu 1:2.

Druhý poločas ale nezačal pro SOKOL příliš dobře, v 51. minutě uviděl Jopa zcela zbytečně žlutou kartu za argumentování výroku rozhodčího, aby o necelé dvě minuty na to uviděl druhou a šel předčasně do sprch, čímž oslabil naše mužstvo na zbytek zápasu. Hosté z Rovného v tu chvíli přebrali iniciativu a v 57. minutě potrestali vyloučení Jopy třetí brankou, čímž uzavřeli gólové skóre zápasu.

Sestava SOKOL: Hančl - Novák (48. Trnka), J. Puravec, M. Puravec, Šváb (75. Bortlík), Hadaš, Šnajdr, Spěváček (C), Jopa, P. Durček, T. Durček.
Náhradníci: Zdvořák, Šturm.
Trenér: Jan Schindler.

Sestava Rovné: Jelínek - Hendrich, Cuchý (C), Ullman (76. Boura), Kratochvíl, L. Gipfl, Sedláček (66. Kouba), Řezáč, J. Gipfl (81. Vilánek), Drobný, Kotrba.
Náhradníci: Šámal, Koráň, Mejzr.
Trenér: Roman Vilánek.

Branky: 26. T. Durček - 33. Řezáč, 40. J. Gipfl, 57. J. Gipfl
ŽK: 51. Jopa, 53. Jopa - 23. Ullman, 64. L. Gipfl, 86. Boura
ČK: 53. Jopa

Rozhodčí: Pašek - Javorek, Menšík. Delegát: Herzina. ŽK: 2-3. ČK: 1-0.